Hakkımızda

Gıda sektörüne ve özellikle de süt ve mamulleri üretimine yönelik ekipman üretimi, tedariki ve anahtar teslimi süt işleme tesisi kurulmasında, öncü olan MİLKMAN MAKİNE’nin temelleri, 1981 yılında atılmıştır. Tecrübesiyle bugüne kadar Türkiye dahil 5 kıtada müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip MİLKMAN MAKİNE, müşteri ihtiyacını en iyi şekilde belirleyip, buna yönelik en doğru çözümü bulmadaki uzmanlığı, kaliteli hizmeti ve dürüst çizgisiyle bugünlere ulaşmıştır.

 

Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tesislerinde, gıda sektörüne yönelik proje, üretim, montaj, satış, uygulama, eğitim ve servis bölümleriyle dört dalda faaliyetlerini sürdürmektedir. Süt endüstrisine yönelik olarak, süt toplama ve soğutma merkezleri için komple hatlar, süt alım ve pastörizasyon hatları, pastörize içme sütü, süt hatları; yoğurt, ayran ve kefir hatları; beyaz peynir, lor, kaşar, gouda, mozerella, chaddar, hellim, krem peynir gibi bir çok peynir çeşidi için üretim hatları; meyve suyu, reçel, marmelat ve pekmez üretim hatlarıyla dondurma ve sütlü tatlı üretim hatları yapmakta; meşrubat, kolalı içecekler, çikolata, margarin, salça vb. üretimi yapan işletmeler için özel ekipman temini ile gıda sektörüne yönelik anahtar teslimi modern tesisler kurmaktadır.

 

MİSYONUMUZ; 1981 yılında gıda makinaları imalatı yapmak üzere kurulan firmamızda; kurumsallaşarak, kaynaklarımızı ve imkanlarımızı en üst seviyede değerlendirip, iş akış hızını verimli bir şekilde arttırmaktır. Mutlu ve huzurlu personel oluşmasına zemin hazırlayarak , ürünlerimizle müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Büyük olan hayallerimizin peşinde ilk günkü heyecanla koşarak ulaşıp, karlılığımızı arttırmaktır.

 

 

VİZYONUMUZ; Kurumsallaşmış şirketimizi; gıda endüstrisi makinaları imalatında Türkiye'de ve Dünyada tanınmış marka yaparak, ülkemize hizmet etmektir.